a girl. 15 years old. always smiling. loving photography and chocolate. and she starts again. that's all.

Reklamy pište sem (u ostatních článků je okamžitě mažu) nebo nejlépe vůbec!

Moje fotografie nyní i na Facebooku. :)

Blog


Když nechápete dnešní společnost

10. února 2013 v 21:17 | Anndula |  Bla, bla, bla..
Ne, nehodlám tu psát o tom, jak to bývalo dřív jiné, lepší atd. To rozhodně ne, jelikož já o "dřívější době" nemůžu vůbec vyprávět. Jen poslední dobou zjišťuji, že se kolem mě dějí věci, které nechápu. Spolužačky šílí z One Direction, z Justina Biebra a z dalších amerických popových hvězdiček. A já si říkám, proč já ne? Je se mnou něco špatně? Ne, jen jsem se nenechala strhnout vírem, který je předurčený společností.


Většina lidí je takových, jaké je chce mít společnost. To společnost udává, že holky se musí chovat slušně, chodit upravené a neříkat sprostá slova. To společnost opovrhuje těmi, kteří se maličko něčím liší. Nemluvím z cesty, něco o tom vím.
Ale proč se máme řídit tím co chce společnost? Každý je (měl by být!) svobodný, tak proč se upínat k tomu, abych byl "jako ostatní"? Spousta teenagerů by odpovědělo "ale já nejsem jako ostatní" nebo "mě se to prostě líbí". Bohužel, většina z nich je jako ostatní a nejhorší na tom je, že si to neuvědomuje. A že se to někomu líbí? Ano, ale líbí se jim to jen na období 2-3 roky, protože pak se jim bude líbit zase to, co se nosí.

A víte co mě na tom všem nejvíc mrzí? Že nemám šanci to změnit, můžu si jen zvyknou. Dejte si ruku na srdce a řekněte co uděláte, když ve městě potkáte někoho výrazně oblečeného do nějakého stylu. Třeba punkáče, metalistu nebo rasta týpka. Řeknu vám co udělá společnost, když přijdu na zastávku. Nosím glády (viz. obrázeky na konci článku) a jsou to nejlepší boty, které jsem kdy měla. Všichni se mi podívají na nohy - chápu, nejsou to boty, které má většina lidí v botníku - a pak mě celou sjedou pohledem. Někteří - když zjistí, že jsem oblečená celkem normálně - si mě "přestanou všímat". Ale také tu jsou tací, kteří mě po celou dobu nespustí z očí a dívají se na mě.. opovrženým pohledem.
Nejprve mě to děsilo, ale teď už si toho vůbec nevšímám. Nezajímá mě, co si o mě myslí lidé, kteří splynou s davem a mají myšlenku, jak moc jsou originální. Jenže ne každý to bere s klidem. (Ale musím říct, že když se někdo více ztotožňuje s určitým stylem, přestává se zajímat o společnost)

Rozhodně zde nechci nikoho odsuzovat! Právě naopak, chci co nejvíce lidem sdělit, že i když mám jiné boty, někdo má jiné vlasy nebo posloucháme jinou muziku, nedělá to z nás špatné. Ne každý, kdo nosí "punkové boty" je výtržník. Ne každý kdo nosí černou, myslí jen na smrt.Fotky fotil můj kamarád - kamarád, která tancuje streetdance a poslouchá house. I tak je to můj nejlepší kámoš se kterým si mám co říct a nikdy se s ním nenudím.

Chápu, že je mnohdy těžké nedělat si předsudky. Spíš je to nemožné, ale buďte volní možnosti změnit váš názor na "jinou" osobu, když ji poznáte blíž. Nikdy nedávejte 100% na první dojem, vždy je lepší podívat se i z jiných úhlů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama