a girl. 15 years old. always smiling. loving photography and chocolate. and she starts again. that's all.

Reklamy pište sem (u ostatních článků je okamžitě mažu) nebo nejlépe vůbec!

Moje fotografie nyní i na Facebooku. :)

Blog


Rozhovor → Mersmerize

2. července 2011 v 10:00 | Anee |  Rozhovory

Kdopak se schovává pod zajímavou přezdívkou Mersmerize? Jaký je její blog, plný rad a plný chvály? Jestli to chcete vědět, přečtěte si tento rozhovor. Možná se dozvíte i pár zajímavých věcí a Mers přibyde v už tak nacpané tabulce návštěvnosti pár čísílek navíc. :)
1. Máš web na kterém ostatním dívkám radíš s jejich problémy. Jen málo často píšeš o sobě. Nikdy jsi nepřemýšlela nad tím, vytvořit si blog o sobě, o svých zájmech apod.?

Dřív jsem měla svůj osobní blog, ale na tom současném nemám nijakou velkou potřebu tam psát detailní podrobnosti o svém životě - občas tam přidám fotky, tak jednou do týdne svůj deníček, kam napíšu co chystám, co se přihodilo a co se právě děje. Ale zatím nemám potřebu zakládat si jiný blog.

2. Proč zrovna tomsh.cz? Musím se přiznat, že tuto webovou stránku jsem poznala až díky tobě. Je tolik jiných stránek, známějších... Jak jsi se dostala k této webovce?
Nejdříve jsem měla tuhle webovou stránku pod adresou Mersmerize1 na blog.cz - ale byl hodně nespolehlivý, rozčilovalo mě to. Přítel v té době (asi před půl rokem) měl svůj vlastní osobní blog na tomsh.cz a nabídnul mi, že jestli mě blog.cz nebaví, vytvoří mi subdoménu prodivky.tomsh.cz a o všechny technické a programové věcí se mi bude starat. Věnuje se tvorbě webových stránek, takže to pro něj byla hračka. Až před pár týdny dal možnost si na tomsh.cz vytvořit svůj vlastní blog i pro jiné lidí, ale vybírá jen ty doopravdy talentované.

3. Jak by jsi se hodnotila povahově? Jsi spíše cholerik, sangvinik, melancholik nebo flegmatik?
Já jsem hodně velký mix - ale převažuje u mě flegmatičnost se sangvinismem (po mámě). Když se ale špatně vyspím a nic se mi nedaří, dokážu být dost protivný cholerik (po tátovi). Spíš jsem ale klidný člověk.

4. Většina lidí má nějaký svůj ,,vzor" ať je to tetika, mamka, sestra nebo nějaká hvězda. Jak to máš ty? Vzhlížíš k někomu nebo se snažíš jít svou vlastní cestou?
Co se týče blogu, tak žádný konkrétní vzor nemám. Je plno skvělých blogerek, ale přiznám se, že znám pouze ty módní - ty jsou nejslavnější, jak tady tak v zahraničí. V tom samém oboru, o kterém píšu já (pro dívky - krása, tělo, vztahy apod.) nemám žádný konkrétní vzor a s většinou z těch, co znám, ani nejsem spokojená. V současné době si všímám, že spíš dívky - blogerky, spíš píšou o sobě než o nějakých radách a tipech. Tím mám na mysli třeba holky z krásná.cz apod. Jejich blogy sleduju, některé mám radši než jiné, ale na většině z nich nacházím jen detaily z jejich života.
Co se týče psaní a vzoru, tak už nějaký ten rok ohromně obdivuji Stephena Kinga. Píše horory a thrillery, spousta jeho knížek a povídek byla zfilmována. Sice nechci psát takový žánr, ale beru ho jako svůj vzor a jeho knihy se staly nedílnou součástí mého života.

5. Všimla jsem si, že články přidáváš i 2x denně. Jak to všechno stíháš, zároveň se školou?
Blog jsem si založila, když jsem měla spoustu času kvůli zdravotním problémům. V současné době nestuduji, ukončila jsem studium na jedné Vysoké škole, protože jsem zjistila, že zvolený obor není nic pro mě, škola se mi ani nelíbila. Od září začínám teprve studovat - takže se teprve uvidí, jak to budu zvládat. Práci mám občas, takže to mě neomezuje. Ale nebojím se toho - články píšu pár minut, málokdy se mi stane, že si přes den nenajdu čas.

6. Myslím, že jsem někde četla, že je ti více jak 18 let. Měla jsi dříve také blogy o sobě, o hvězdách nebo o nečem jiném? Začínala jsi rovnou s tímto webem?
Je mi 20 a pár měsíců. Asi před rokem jsem měla jeden svůj blog, kde jsem psala co mě napadlo, ale moc mě nebavil. Psala jsem tak jednou za čtrnáct dní a nenacházela jsem v tom radost. Až když jsem si založila tenhle blog v tom vidím určitý smysl a zadostiučinění. Jinak jsem žádný jiný blog neměla. Mladé dívky (11 - 18ct) teď žijí ve světě internetu a není problém si v tak brzkém věku založit blog - za mě internet v podstatě nebyl, nebo byl nepřístupný, tudíž já začala blogovat až později.

7. Co se týče anonymů, ošklivých komentářů atd.. Stává se ti to? Narážíš na ošklivé komentáře často nebo většinou na chválu?
Na svém blogu zatím narážím na samou chválu, hezké a milé komentáře, to mě těší. Občas se objeví kritika, ale ta je většinou přínosná, jsem ráda, že někdo vyjádří svůj názor - neuznávám ten typ, kdy autor komentáře u toho napíše dvacet sprostých slov, řekne mi, že jsem hnusná a blbá - co s tím mám dělat? Mám jít na plastiku? Zavřít se doma a už nikdy nevycházet? To přece není kritika - je to urážení. Stává se mi to právě na serveru krásná.cz, pro který už nějaký ten měsíc píšu - ale nic si z toho nedělám, většinou to píšou jen zakomplexované slečny nebo agresivní jedinci, kteří se neumí vyjadřovat.

8. Máš blog už dlouho? Myslíš, že tě blogování bude bavit třeba za 2-3 roky?
Blog prodivky mám asi od října/listopadu, takže přes půl roku. Zatím mě to pořád baví, občas sice mám stavy, kdy bych se na všechno vykašlala, ale to není nic vážného. Nevím, co bude za 2-3 roky, takže netuším - ale doufám, že mě to pořád bude bavit, je to fajn koníček.

9. Jak vypadají tvé plány do budoucna? Víš už čím se chceš stát?
Od září začínám studovat obor Farmakologie, tzn. chtěla bych se určitě věnovat něčemu v souvislosti s medicínou a lékařstvím, protože podle mě má tenhle obor budoucnost i za pár desítek let. Farmakologie je obor zabývající se léčivy, tudíž bych se tomu chtěla blíže věnovat a po dostudování si v podobném oboru najít práci.

10. A teď popravdě! Myslíš si, že jsi na internetu slavná?
Záleží na tom, co si kdo pod slávou představí. V porovnání třeba s mými rodiči či sestrou: Ano, jsem slavná. V porovnání s anglickou královnou: Nikdo mě nezná! A i když... Slavná je Mersmerize, málokdo doopravdy ví, kdo to je a kdo se za touhle přezdívkou skrývá:)

A nakonec palba 10-ti otázek:

Teď bych tě poprosila, aby jsi mi napsala první slovo, co tě napadne, když se řekne:
1) Blog/web
můj blog
2) Zvíře
kočka
3) Lady Vanilka
výstřih ;)
4) Počítač
Apple
5) Jídlo
Tiramisu
6) Muzika
Robbie Williams
7) Oblečení
balerínky
8) Láska
Tomáš
9) Nenávist
tmavě modrá
10) Mersmerize
moje AlterEgo

Moc děkuju ochotné Mersmerize za krásný rozhovor. Jestli vás tato slečna zaujala určiě navštivte její blog, plný rad, návodů atd..

http://prodivky.tomsh.cz/

 


Komentáře

1 Bětuška Bětuška | Web | 2. července 2011 v 13:09 | Reagovat

Super rozhovor.. ;-)

2 theaileen theaileen | Web | 2. července 2011 v 18:17 | Reagovat

Ahoj ,FotoSoutěž byla, už dnes ukončena a ty jsi zatím neposlala Fotku .. Bylo vás víc takže se FotoSoutěž prodlužuje do 4.července 18:00.. Díky kdyžtak mi dej vědět na blog jestli máš ještě zájem ;)

3 fabulous fabulous | Web | 3. července 2011 v 22:54 | Reagovat

Pěkný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama